Jak spalić tłuszcz z brzucha i uzyskać trwały efekt?

Jak spalić tłuszcz z brzucha? Takie pytanie zadaje wiele osób, które chcą pozbyć się fałd tłuszczu i wyszczuplić brzuch. Stosowanie drakońskich diet oraz zbyt szybkie wprowadzanie intensywnych ćwiczeń, kończy się porażką. Co możesz zrobić, aby wreszcie pozbyć się tłuszczu z brzucha?


Jak spalić tłuszcz z brzucha przez łatwe zmiany w menu?


Wiele osób zastanawiając się nad tym, jak spalić tłuszcz z brzucha, zaczyna stosować drakońskie diety. Ogranicza liczbę kalorii, co w początkowej fazie odchudzania przynosi efekt, ale z czasem spowalnia przemianę materii. Skutkiem tego jest efekt jojo, czyli powrót do poprzedniej wagi, a nawet wyższej. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie spożywania węglowodanów prostych i zastąpienie ich węglowodanami pełnowartościowymi. Pierwszy rodzaj znajduje się w: białym pieczywie, ryżu, makaronach oraz słodyczach. Natomiast węglowodany złożone (drugi rodzaj) znajdują się w: pieczywie pełnoziarnistym, ryżu brązowym oraz ciemnych makaronach. Żeby rozpocząć spalanie tłuszczu z brzucha, należy wprowadzić zmiany w menu i wyrobić zdrowe nawyki. Kolacja powinna składać się głównie z białka (np. piersi z kurczaka , jak, itd.). Nadmiar węglowodanów w tym posiłku, może przez noc odkładać się w postaci tłuszczu.


Spalanie tłuszczu z brzucha za pomocą przypraw


Spalanie tłuszczu z brzucha można przyspieszyć za pomocą odpowiednich przypraw. Można je dodawać do kanapek, zup oraz innych posiłków. Usprawniają proces trawienia i przyspieszają metabolizm. Warto jednak stosować je w rozsądnych ilościach, aby nie przesadzić. Do kluczowych przypraw na odchudzanie należą m.in.: kurkuma, pieprz, papryka Chili i Piri Piri, imbir, goździki, cynamon oraz żeń-szeń. Przyprawy te wspomagają również oczyszczanie toksyn z organizmu, które zaburzają metabolizm.


Jak spalić tłuszcz z brzucha za pomocą ćwiczeń?


Odpowiednie ćwiczenia są doskonałym sposobem na to, jak spalić tłuszcz z brzucha. Nie jest konieczne katowanie się na siłowni lub wykonywanie wycieńczających treningów. Wysiłek fizyczny powinien sprawiać przyjemność. Wiele osób popełnia błąd, ponieważ trenuje tylko brzuch – bez pozostałych partii mięśni. Natomiast spalanie tłuszczu na brzuchu, następuje po około 20 minutach intensywnego wysiłku. Dlatego przez pierwsze 20 minut, warto wykonywać trening angażujący całe ciało, a na koniec treningu tylko ćwiczenia na brzuch. Dzięki temu organizm intensywniej zacznie spalać tkankę tłuszczową w tej partii ciała.


Woda sposobem na to, jak spalić tłuszcz na brzuchu


Spalanie tłuszczu na brzuchu nie może obejść się bez wody. Odpowiednia ilość płynów nawadnia organizm, dzięki czemu usprawnia metabolizm. Woda przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu oraz wpływa na regenerację komórek i wygląd cery. Dlatego w okresie odchudzania brzucha, warto pić ok. 2 litrów niegazowanej wody mineralnej na dobę. Nie zalecane jest picie napojów gazowanych, ponieważ powodują odwodnienie organizmu, które zaburza metabolizm.


Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu na brzuchu? Pomóc może też picie kawy, która zawiera kofeinę. Wykorzystuj też okazje do spacerów lub jazdy na rowerze, np. na zakupy lub w czasie relaksu. Pamiętaj też, że bieganie bez odpowiedniego przygotowania organizmu, nie wpływa korzystnie na spalanie tłuszczu na brzuchu.